Egyik legnagyobb projektünk valósult meg a Mortifer.io webfejlesztésell. Nagyon büszkék vagyunk rá. A legjobb mégis az, hogy a partner is imádja és reméljük elérik a céljukat vele. Most pedig bemutatjuk nektek a Mortifer oldal webfejlesztés meneteit, buktatóit és használt rendszereit.
Partnerünk egyedi wordpress weboldal fejlesztéssel, webfejlesztéssel keresett meg minket. Az elsődleges igénye felmérés után kerültek felszínre azok a kulcsszavak amelyek teljesen más irányba vitték a tervezést.
Mint például a crypto integráció, integráció játék szerverekkel, crypto tranzakciók lebonyolítása, NFT…
A Mortifer csapata egy NFT alapú játékot álmodott meg, ahol a játék harcos karakterei NFT-k. Ezen karakterek adásvételét, kriptovaluta kezelést, a gamerek regisztrációtit a weboldal végzi, így a webfejlesztés is mélyebbre ható lett.
A weboldal egyszerre szolgál marketing célokat a játék bemutatásához, illetve egyfajta frontend-ként, a játékhoz. A játék a számitógépekre telepített alkalmazás, de a bejelentkezés, karakterek vásárlása, eladása, crypto be- és kifizetés, mind-mind a weboldalon történik.
Ezen igények megismerése után már egyértelmű volt, hogy a WordPress nem lesz alkalmas ezt megvalósítani. Ehelyett egy Azure-ban hostolt megoldást javasoltunk. Mindezt Laravel és Bootstrap keretrendszerben történő egyedi fejlesztésekkel.
Microsoft tanácsadóként adódott a lehetőség, hogy Azure-ben valósítsuk meg a projektet. Ugyanis a játék, illetve a weboldal a világ bármely pontjáról elérhető kell legyen, megfelelően gyors válaszidő mellett. Az látható volt, hogy általános tárhelyszolgáltatókkal ezt nem tudjuk megvalósítani. Továbbá cél volt az is, hogy a teljes rendszert SaaS/PaaS komponensekkel valósítsuk meg.
A felhőben jártassággal rendelkezőknek ismeretes a kifejezés, hogy IaaS/PaaS/SaaS. Azaz Infrastructure as a Service/Platform as a Service/Software as a Service. Pongyolán fogalmazva, az IaaS amikor egy szervert bérlünk, de arra nekünk kell telepíteni a komponenseket, azokat üzemeltetni frissíteni stb. A PaaS-ra jó példa egy cPanel tárhelyet, itt nekünk nem kell sem a server, sem az adatbázist látni, üzemeltetni, ezt a havidíjért a szolgáltató megteszi helyettünk. A SaaS példaként a Micrososft 365, amikor havidíj ellenében a szoftvert használjuk.
Tehát, a cél az volt, hogy PaaS-t használva növeljük a rendelkezésre állást. Illetve ne terheljük a Mortifer csapatát üzemeltetési feladatokkal, ezeket bízzuk a Microsoftra. A weboldal-hoz App Service-t, az adatbázishoz pedig MySql Flexible Server-t használunk.
Tudtuk, hogy mivel a weboldal pénzügyi tranzakciókat és felhasználói adatok fog kezelni, ezért a biztonságra vonatkozóan is hosszas tervezés folyt. Sajnos a KKV szektorban ez nem gyakran fordul elő, mert a megrendelők nehezen látják az IT biztonsági kockázatokat, illetve nehezen allokálnak büdzsét az IT biztonságra.
Ebben a Mortifer webfejlesztés projektben ez kiemelt szerepet kapott. Így a „Zero Trust Modell”-t kezdtük el implementálni ésszerű léptékben. Terveztünk Azure FrontDoor-t a terhelés elosztás, illetve WAF (Web Application Firewall) szerepkörre, illetve Defender for Cloud szolgáltatást is az Azure erőforrások védelmére.
A grafika tekintetében a webdesingerünk úgy tervezte meg a drótvázat, majd a komplett UI-t, hogy a grafikai elemek bizonyos részeit, pl. karaktereket a megrendelő biztosította. Ezekből az elemekből megtervezésre került a mobil, és asztali layout is.
A webfejlesztés során Laravel keretrendszert használtunk a backendre. Bootstrap keretrendszert pedig a frontendre.
A verziókövetés GIT-ben történik, a stage-elt telepités a dev/test/prod környezetre pedig CI/CD pipeline-okkal. Ezzel tudtuk biztositani, hogy a forráskód változásai követhetők legyenek, illetve a CI/CD pipeline olyan kódban definiált lépéssorozat, amelyben a telepités lépései vannak leírva. Ezen garantálható, hogy az új verziók, hiba javítások telepítése hibamentesen, pár perc alatt történik meg. Illetve az esetleges visszaállás egy korábbi verzióra sokkal egyszerűbb.
A biztonsági közvéleményeket forráskód szinten is kikényszerítettük, hiszen minden forráskódnak át kell esnie a SonarQube statikus kódminőség ellenőrzésen.
A rendszer robosztusságát, működését pedi 7/24 es monitoring figyeli, amely hiba esetén riasztást ad és proaktivan be tudunk avatkozni.
Elkészült weboldalt itt találod: mortifer.io
Ha szeretnéd velünk felvenni a kapcsolatot itt tudod megtenni.